Bedford Park Sofa Table
On Display At:
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
SKU:
23708
Category: Sofa Tables
Tags: Bedford, Brown, Hekman, Rustic Wood With Metal Accents, Sofa Tables
Description
Mango solids. Forged iron base and forged iron hardware. Solid mango slab top and lower shelf. Bedford finish. Width 63″ (160 cm) Depth 18″ (46 cm) Height 29″ (74 cm)
Product Details
| Mango solids. | Yes |
|---|---|
| Forged iron base and forged iron hardware. | Yes |
| Solid mango slab top and lower shelf. | Yes |
| Bedford finish. | Yes |
| Width 63″ (160 cm) | – |
| Depth 18″ (46 cm) | – |
| Height 29″ (74 cm) | – |
| Overall Width | 65 in |
| Overall Depth | 18 in |
| Overall Height | 32 in |
| Weight | 79.0 lb |
| Number of Shelves | 1 |
| Wood Finish | Bedford |
| Available in Vinyl | No |
Additional information
| Weight | 79 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 65 × 32 in |
| Brand | Hekman |
| Color | Brown |
| Detail Color | Bedford |
| Style | Industrial |
| Collection | Bedford Park |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.