Edgewater Rectangular Coffee Table
On Display At:
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
SKU:
23801
Category: Cocktail & Coffee Tables
Tags: Alabaster White, Cocktail & Coffee Tables, Edgewater, Hekman, White
Description
Oak veneer and mindi solids. Two drawers on one side with glass shelf underneath. Cast metal block “O” pulls with antique brass finish. Edgewater finish. Width 50″ (127 cm) Depth 30″ (76 cm) Height 20″ (51 cm)
Product Details
| Oak veneer and mindi solids. | Yes |
|---|---|
| Two drawers on one side with glass shelf underneath. | Yes |
| Cast metal block “O” pulls with antique brass finish. | Yes |
| Edgewater finish. | Yes |
| Width 50″ (127 cm) | – |
| Depth 30″ (76 cm) | – |
| Height 20″ (51 cm) | – |
| Overall Width | 50 in |
| Overall Depth | 30 in |
| Overall Height | 20 in |
| Weight | 96.0 lb |
| Number of Drawers | 2 |
| Number of Shelves | 1 |
| Wood Finish | Edgewater |
| Available in Vinyl | No |
Additional information
| Weight | 96 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 50 × 20 in |
| Brand | Hekman |
| Color | White |
| Detail Color | Edgewater |
| Style | Transitional |
| Collection | Edgewater |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.