Edgewater Mirror
On Display At:
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
SKU:
23867
Category: Bedroom Mirrors
Tags: Edgewater, Gray, Hekman, Mirrors, Weathered Gray With Gold Accents
Description
Oak veneers and mindi solids. Beveled oak framed solids with decorative brass finished metal corner brackets are affixed with brass screws. Beveled glass mirrored plate. Edgewater finish. Width 39.5″ (100 cm) Depth 2.5″ (6 cm) Height 44.75″ (113 cm)
Product Details
| Oak veneers and mindi solids. | Yes |
|---|---|
| Beveled oak framed solids with decorative brass finished metal corner brackets are affixed with brass screws. | Yes |
| Beveled glass mirrored plate. | Yes |
| Edgewater finish. | Yes |
| Width 39.5″ (100 cm) | – |
| Depth 2.5″ (6 cm) | – |
| Height 44.75″ (113 cm) | – |
| Overall Width | 39.5 in |
| Overall Depth | 2.5 in |
| Overall Height | 44.75 in |
| Weight | 50.0 lb |
| Wood Finish | Edgewater |
| Available in Vinyl | No |
Additional information
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.5 × 39.5 × 44.75 in |
| Brand | Hekman |
| Color | Gray |
| Detail Color | Edgewater |
| Style | Industrial |
| Collection | Edgewater |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.