Wellington Estates Mirror
On Display At:
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
SKU:
25267
Category: Bedroom Mirrors
Tags: Gray, Hekman, Mirrors, Weathered Gray Oak Finish, Wellington Driftwood
Description
Mindi veneers and select mindi solids. Beveled glass mirror with mounted in a solid wood picture frame. Driftwood finish. Width 49″ Depth 1.75″ Height 37″
Product Details
| Mindi veneers and select mindi solids. | Yes |
|---|---|
| Beveled glass mirror with mounted in a solid wood picture frame. | Yes |
| Driftwood finish. | Yes |
| Width 49″ | – |
| Depth 1.75″ | – |
| Height 37″ | – |
| Overall Width | 49.25 in |
| Overall Depth | 37 in |
| Overall Height | 1.5 in |
| Weight | 41.0 lb |
| Wood Finish | Wellington Driftwood |
| Available in Vinyl | No |
Additional information
| Weight | 41 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 49.25 × 1.5 in |
| Brand | Hekman |
| Color | Gray |
| Detail Color | Wellington Driftwood |
| Style | Rustic |
| Collection | Wellington Estates |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.