Wellington Estates Mirror
On Display At:
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
SKU:
25467
Category: Bedroom Mirrors
Tags: Black, Ebony Oak Finish, Hekman, Mirrors, Wellington Java
Description
Mindi veneers and select mindi solids. Beveled glass mirror mounted in a solid wood picture frame. Java finish.
Product Details
| Mindi veneers and select mindi solids. | Yes |
|---|---|
| Beveled glass mirror mounted in a solid wood picture frame. | Yes |
| Java finish. | Yes |
| Overall Width | 49.25 in |
| Overall Depth | 37 in |
| Overall Height | 1.5 in |
| Weight | 41.0 lb |
| Wood Finish | Wellington Java |
| Available in Vinyl | No |
Additional information
| Weight | 41 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 49.25 × 1.5 in |
| Brand | Hekman |
| Color | Black |
| Detail Color | Wellington Java |
| Style | Transitional |
| Collection | Wellington Estates |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.