Edgewater Entertainment Console
On Display At:
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
SKU:
23850
Category: Entertainment Stands
Tags: Cream, Edgewater, Entertainment Stands, Hekman, Tan Linen
Description
• Oak with select solids. • Edgewater entertainment center includes antique brass feet with levelers. • Four doors with block “O” ring pulls in antique brass. • One adjustable shelf behind each pair of doors. • Power pack included. • Edgewater finish.
Product Details
| Overall Width | 72 in |
|---|---|
| Overall Depth | 18 in |
| Overall Height | 42.25 in |
| Weight | 217.0 lb |
| Number of Drawers | 4 |
| Number of Shelves | 2 |
| Wood Finish | Edgewater |
| Available in Vinyl | No |
Additional information
| Weight | 217 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 72 × 42.25 in |
| Brand | Hekman |
| Color | Cream |
| Detail Color | Edgewater |
| Style | Transitional |
| Collection | Edgewater |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.