Edgewater Sofa Table
On Display At:
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
SKU:
23808
Category: Sofa Tables
Tags: Charcoal Oak With Antique Brass, Edgewater, Gray, Hekman, Sofa Tables
Description
Oak veneer and mindi solids. Two drawers with one wood shelf and one glass shelf underneath. Cast metal Block “O” pulls with antique brass finish. Edgewater finish. Width 68.25″ (173 cm) Depth 16″ (41 cm) Height 32″ (81 cm)
Product Details
| Oak veneer and mindi solids. | Yes |
|---|---|
| Two drawers with one wood shelf and one glass shelf underneath. | Yes |
| Cast metal Block “O” pulls with antique brass finish. | Yes |
| Edgewater finish. | Yes |
| Width 68.25″ (173 cm) | – |
| Depth 16″ (41 cm) | – |
| Height 32″ (81 cm) | – |
| Overall Width | 68 in |
| Overall Depth | 16 in |
| Overall Height | 32 in |
| Weight | 115.0 lb |
| Number of Drawers | 2 |
| Number of Shelves | 2 |
| Wood Finish | Edgewater |
| Available in Vinyl | No |
Additional information
| Weight | 115 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 68 × 32 in |
| Brand | Hekman |
| Color | Gray |
| Detail Color | Edgewater |
| Style | Transitional |
| Collection | Edgewater |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.