Edgewater End Table
On Display At:
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
SKU:
23803
Category: End tables
Tags: Black, Black Wood Frame With White Upholstery, Edgewater, End Tables, Hekman
Description
Oak veneer and mindi solids. Single Drawer with one wood shelf and one glass shelf underneath. Cast metal block “O” pulls with antique brass finish. Edgewater finish. Width 24″ (60 cm) Depth 25.25″ (64 cm) Height 25.25″ (64 cm)
Product Details
| Oak veneer and mindi solids. | Yes |
|---|---|
| Single Drawer with one wood shelf and one glass shelf underneath. | Yes |
| Cast metal block “O” pulls with antique brass finish. | Yes |
| Edgewater finish. | Yes |
| Width 24″ (60 cm) | – |
| Depth 25.25″ (64 cm) | – |
| Height 25.25″ (64 cm) | – |
| Overall Width | 24.25 in |
| Overall Depth | 25 in |
| Overall Height | 25.25 in |
| Weight | 66.0 lb |
| Number of Drawers | 1 |
| Number of Shelves | 1 |
| Wood Finish | Edgewater |
| Available in Vinyl | No |
Additional information
| Weight | 66 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 24.25 × 25.25 in |
| Brand | Hekman |
| Color | Black |
| Detail Color | Edgewater |
| Style | Transitional |
| Collection | Edgewater |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.